Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows XP yönetici hesabına erişmek

YazarMesaj
NightKiSs
GTA MagazinÜye
GTA MagazinÜye
NightKiSs

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 214
Paylasım Gücü Paylasım Gücü : 216
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/09/10
Nerden Nerden : Ankara

Windows XP yönetici hesabına erişmek Empty
MesajKonu: Windows XP yönetici hesabına erişmek   Windows XP yönetici hesabına erişmek EmptyPtsi Eyl. 06, 2010 12:53 am

Şifre burada, erişim kodu orada; uzun süre kullanılmayan Administrator hesabının parolasını unutmak gayet normal bir durum. Her ne kadar diğer hesaplarınız yönetici yetkilerine sahip olsa da, bu hesaplar üzerinden yönetici hesabınızı kurtaramıyorsunuz. Windows ısrarla eski kodu sormaya devam ediyor.

Administrator hesabına ufak bir hile ile erişebilirsiniz: Farklı bir kullanıcı hesabına yönetici hakları ile giriş yaparak. Bunun için Başlat / Tüm Programlar / Donatılar / Komut Satırı'nı açın ve komut satırına aşağıdaki komutu girin:

net-user-administrator-<şifre>

<şifre> kısmına istediğin şifreyi girin ve [Enter]'a basın. Windows bu sayede eski doğrulama kodundan vazgeçiyor.

Not: İşletim sisteminiz kurduktan sonra önlem olarak "Parola sıfırlama diski" diye adlandırılan ve parolanızı unuttuğunuzda kullanıp parolanızı sıfırlayabileceğiniz bir kurtarma diski oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için yönetici haklarıyla sisteme giriş yapın, daha sonra Denetim Masası'ndaki Kullanıcı hesapları bölümüne girin. Akabinde sol kısımdaki Unutulan parolayı önle seçeneğine tıklayın. Unutulan Parola Sihirbazı açılacak ve size parolama sıfırlama diski oluşturma konusunda yardımcı olacaktır. Burada Windows'un disket yerine USB bellekler gibi diğer depolama birimlerini de desteklemesi büyük kolaylık sağlıyor.
http://reklamalani.forumdizini.net

Windows XP yönetici hesabına erişmek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yönetici hesabına erişmek
» Windows XP için Windows 7 Görünüm Paketi
» Windows 7'yi Şeffaflaştırma
» Windows Yardım'a erişimi onarmak
» 4.00 Euro'ya tam teşekküllü Windows Vista